Novinky

Vojna nie je riešenie‼️❗️
Odsudzujeme všetky prejavy imperiálne politiky, ktorejkoľvek svetovej veľmoci. Útok na Ukrajinu je neakceptovateľný a nedá sa ospravedlniť. Dnes ráno bol zatlčený posledný klinec do idei akejsi pofidernej slovanskej vzájomnosti. Vyjadrujeme solidaritu ľudu Ukrajiny a protestujeme voči bezprecedentným a neospravedlniteľným krokom Ruskej federácie.

V prepočte na paritu kúpnej sily dosahuje rumunská minimálna mzda 114 percent slovenskej. Ak povieme, že 458 eur je viac ako 623, tak si možno niekto zaťuká na čelo, no toto tvrdenie je pravdivé. Rumun s minimálnou mzdou 458 € si kúpi viac tovarov a služieb ako Slovák so 623 € uviedol Ján Košč v denníku N.
Aj preto sme ako jediná strana pred voľbami navrhovali minimálnu mzdu nenaviazanú na priemernú, ale na životné potreby občana.
Náš návrh na minimálnu mzdu je 800€ a patrí to medzi TOP priority našej strany. Ukazuje sa, že tento prístup je pre zamestnancov najsprávnejší.
 
 

❗️Na jednej strane máme sto zbytočných obetí korony denne. Stovky až tisíce živnostníkov a zamestnancov služieb a gastra na kolenách. Nedôstojný systém očkovania. Neistotu, či núdzový stav v piatok skončí a či nebodaj príde avizované vypnutie krajiny.
❗️Na druhej strane máme vládu, ktorá nevládne a rieši už len samú seba. Najdôležitejšie ministerstvá v tejto kríze, rezorty zdravotníctva a práce, nemajú šéfov. Premiér, ktorý kedysi všetko vysvetľoval na hodinových tlačovkách, kdesi zmizol. Ministerka a minister z najmenších strán rozohrali drsnú mocenskú hru, ktorá destabilizuje krajinu.
Takto to už ďalej naozaj nejde. Zatiaľ čo vláda rieši už len samú seba, ľudia umierajú a sú na dne svojich síl. Takú nestabilitu a neistotu Slovensko už dávno nezažilo. Situácia je horšia ako v roku 2011 alebo 2018.
❓Stačí sa opýtať bežných ľudí, ako to vnímajú. Napíšte to prosím aj tu do komentárov, možno si to mocní prečítajú.
🙏 Za stranu Solidarita máme v tejto chvíli len jednu prosbu:
Milá koalícia milionárov, prosím, začnite konečne pracovať pre ľudí. Dohodnite sa na predčasných voľbách a dovtedy sa venujte už len pomoci ľuďom.
Milá koalícia milionárov, hlavne už neriešte samých seba. Umierajú Vám občania!
(foto:Pravda)

rok 2010:
  • Daniel Lipšic - minister vnútra
  • Maroš Žilinka - štátny tajomník ministerstva vnútra
  • Vladimír Pčolinský - riaditeľ odboru kancelárie ministra vnútra
rok 2021:
  • Daniel Lipšic - špeciálny prokurátor
  • Maroš Žilinka - generálny prokurátor
  • Vladimír Pčolinský - šéf SIS vo väzbe
Nech dopadne vyšetrovanie riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského akokoľvek, nikdy sa spoločnosť nezbaví podozrenia z prepojenia a ovplyvňovania týchto troch mužov. A to aj vtedy, ak nič neovplyvnia.
‼️Je to výstraha do budúcnosti, aby poslanci nevolili politikov do významných funkcií prokuratúry.‼️

Vďaka najneschopnejšej vláde v dejinách Slovenska sme sa počas pandémie prepracovali k tisíckam zbytočných obetí. V situácii, keď MZ SR zavádza vojnovú medicínu, keď budú o "nároku" na nedostatkovú intenzívnu starostlivosť rozhodovať pridelené body, psychopatický premiér označí demisiu ministra zdravotníctva za najabsurdnejšiu v histórii.
VYHLÁSIŤ MOBILIZÁCIU V SÚKROMNÝCH NEMOCNICIACH ‼️
Pod vedením neschopného ministra sme zaviedli vojnovú medicínu. Pacienti budú obodovaní napr. za 3 pobyty v nemocnici za posledný rok, za určité diagnózy apod. Ak bude počet bodov do osem, môže pacient dostať intenzívnu starostlivosť, ak bude mať nad 8 bodov dostane "štandardnú" starostlivosť, ak 10 bodov bude mať nárok len na paliatívnu starostlivosť tj nechajú ho zomrieť bez liečby.
👉 Čo na to naši milionári vo vláde a v parlamente? Budú bodovaní aj bohatí ľudia alebo si budú môcť priplatiť, aby unikli smrti na úkor bežných ľudí, tzv chudoby? Budú bodovať aj v nemocničnom trakte, kde sa liečil mafiánsky milionár, toho času žiaľ predseda NR SR?
Nový minister zdravotníctva by mal konečne okamžite presadiť potrebné opatrenia a počas núdzového stavu zakázať uprednostňovanie bohatých pacientov za príplatky.
Čo si o tom myslíte vy❓
(Foto:dennikN)