Novinky

Strana SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby sa zúčastní komunálnych volieb v roku 2022.  Záleží nám na dobrom mene našej strany, preto ako podmienka kandidatúry pod našou stranou je čistý register trestov.

V prípade, že máte záujem kandidovať za našu stranu v komunálnych voľbách, volajte nám na číslo 0948 148 111 alebo pošlite mail na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vojna nie je riešenie‼️❗️
Odsudzujeme všetky prejavy imperiálne politiky, ktorejkoľvek svetovej veľmoci. Útok na Ukrajinu je neakceptovateľný a nedá sa ospravedlniť. Dnes ráno bol zatlčený posledný klinec do idei akejsi pofidernej slovanskej vzájomnosti. Vyjadrujeme solidaritu ľudu Ukrajiny a protestujeme voči bezprecedentným a neospravedlniteľným krokom Ruskej federácie.

V prepočte na paritu kúpnej sily dosahuje rumunská minimálna mzda 114 percent slovenskej. Ak povieme, že 458 eur je viac ako 623, tak si možno niekto zaťuká na čelo, no toto tvrdenie je pravdivé. Rumun s minimálnou mzdou 458 € si kúpi viac tovarov a služieb ako Slovák so 623 € uviedol Ján Košč v denníku N.
Aj preto sme ako jediná strana pred voľbami navrhovali minimálnu mzdu nenaviazanú na priemernú, ale na životné potreby občana.
Náš návrh na minimálnu mzdu je 800€ a patrí to medzi TOP priority našej strany. Ukazuje sa, že tento prístup je pre zamestnancov najsprávnejší.
 
 

❗️Na jednej strane máme sto zbytočných obetí korony denne. Stovky až tisíce živnostníkov a zamestnancov služieb a gastra na kolenách. Nedôstojný systém očkovania. Neistotu, či núdzový stav v piatok skončí a či nebodaj príde avizované vypnutie krajiny.
❗️Na druhej strane máme vládu, ktorá nevládne a rieši už len samú seba. Najdôležitejšie ministerstvá v tejto kríze, rezorty zdravotníctva a práce, nemajú šéfov. Premiér, ktorý kedysi všetko vysvetľoval na hodinových tlačovkách, kdesi zmizol. Ministerka a minister z najmenších strán rozohrali drsnú mocenskú hru, ktorá destabilizuje krajinu.
Takto to už ďalej naozaj nejde. Zatiaľ čo vláda rieši už len samú seba, ľudia umierajú a sú na dne svojich síl. Takú nestabilitu a neistotu Slovensko už dávno nezažilo. Situácia je horšia ako v roku 2011 alebo 2018.
❓Stačí sa opýtať bežných ľudí, ako to vnímajú. Napíšte to prosím aj tu do komentárov, možno si to mocní prečítajú.
🙏 Za stranu Solidarita máme v tejto chvíli len jednu prosbu:
Milá koalícia milionárov, prosím, začnite konečne pracovať pre ľudí. Dohodnite sa na predčasných voľbách a dovtedy sa venujte už len pomoci ľuďom.
Milá koalícia milionárov, hlavne už neriešte samých seba. Umierajú Vám občania!
(foto:Pravda)

rok 2010:
  • Daniel Lipšic - minister vnútra
  • Maroš Žilinka - štátny tajomník ministerstva vnútra
  • Vladimír Pčolinský - riaditeľ odboru kancelárie ministra vnútra
rok 2021:
  • Daniel Lipšic - špeciálny prokurátor
  • Maroš Žilinka - generálny prokurátor
  • Vladimír Pčolinský - šéf SIS vo väzbe
Nech dopadne vyšetrovanie riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského akokoľvek, nikdy sa spoločnosť nezbaví podozrenia z prepojenia a ovplyvňovania týchto troch mužov. A to aj vtedy, ak nič neovplyvnia.
‼️Je to výstraha do budúcnosti, aby poslanci nevolili politikov do významných funkcií prokuratúry.‼️